Pompy ciepła — zalety korzystania z energii zielonej

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze, które do ogrzania wnętrza budynku pozyskują ciepło z powietrza. Jest to możliwe dzięki połączeniu działania dwóch urządzeń w postaci jednostki zewnętrznej, która pozyskuje czynnik i wewnętrznej, która go przetwarza na ciepło. Niewątpliwą zaletą pomp ciepła jest możliwość wyboru modelu, który oprócz ogrzewania budynku podgrzewa także wodę użytkową.

Ogrzewanie tradycyjne w porównaniu do pomp ciepła — sprawdź, czy ma jakieś zalety

W kontekście sytuacji gospodarczej oraz kryzysu klimatycznego trudno jest dostrzec zalety tradycyjnych źródeł ogrzewania. Ceny surowców kopalnych szybują w górę i osiągają rekordową wartość. Poza tym dostępność węgla, gazu lub drewna w ostatnim czasie jest znacznie mniejsza w porównaniu dla lat poprzednich. Ponadto korzystanie z tradycyjnego pieca, który jest określany obecnie „kopciuchem”, ma ścisły związek z dokładaniem kolejnej cegiełki do produkcji dwutlenku węgla i jego emisji do atmosfery. Rozwój technologii pozwala na to, by każdy inwestor przyczynił się do ochrony środowiska i warto z tego korzystać.

Pompy ciepła i ich przewaga nad tradycyjnymi instalacjami ogrzewania

Wykorzystywanie nowoczesnych pomp ciepła ma wiele zalet i w znacznym stopniu góruje nad tradycyjnymi systemami grzewczymi, które były stosowane przez wiele lat. Oto czynniki, które wpływają na przewagę pomp ciepła nad tradycyjnymi instalacjami:

 • niskoemisyjność — pompa ciepła jako urządzenie jest całkowicie bezemisyjna, jednak doprawidłowej pracy potrzebuje dostępu do sieci elektrycznej, dlatego jest niskoemisyjna.
 • bezobsługowość — prawidłowo podłączona pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa, co czyni ją wygodną i funkcjonalną. Pompy nie zobowiązują inwestora do bezustannego przebywania w domu w sezonie grzewczym, by temperatura powietrza w domu mogła być stała. Aby działała prawidłowo, nie inwestor nie musi przygotowywać opału przed sezonem grzewczym.
 • ekonomiczność — niskie zużycie prądu to kolejna zaleta pomp ciepła. Dzięki temu, że ciepło jest pozyskiwane z powietrza rachunki za zużywany prąd do ogrzewania powietrza i ciepłej wody spadają do koniecznego minimum.
 • ekologia — pompy ciepła spełniają obowiązujące normy emisji spalin, są zgodne z przepisami, które obligują Polskę, jako kraj do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. I właśnie z tego powodu są one ekologiczne.

Podsumowanie: postaw na energię zieloną, wybierz pompę ciepła zamiast ogrzewania tradycyjnego

Instalacja pompy ciepła w budynku to gwarancja zadowolenia. Te nowoczesne urządzenia nie są uzależnione od nakładu pracy inwestora, gwarantują zawsze stałą temperaturę w pomieszczeniach i są niskoemisyjne w odróżnieniu od kotłów gazowych. Ponadto w porównaniu do tradycyjnych systemów w postaci pieców węglowych lub drzewnych nie potrzebują budowy kominy i montażu grzejników.

Po dokonaniu jednorazowego wydatku na zakup i montaż instalacji korzystanie z pomp ciepła jest opłacalne, bezpieczne i ekologiczne.

Zainspiruj się!

Biuro obsługi klienta

ul. Legionów 41, 62-800 Kalisz
czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

Spotkajmy się!

Zostaw swój numer telefonu i umów się na
bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

  Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

  * to pole jest wymagane

  Masz pytania?
  Spotkajmy się!

  Odwiedź nas lub zostaw dogodny kontakt, aby umówić się na bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

   Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

   * to pole jest wymagane

   czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania w Twojej przeglądarce.