Czym są i do czego służą samochody elektryczne, i jaki mają związek z fotowoltaiką?

Samochody elektryczne to urządzenia, które zamiast tradycyjnych paliw kopalnych wykorzystują zasilanie energią elektryczną. W ten sposób realnie zmniejsza się emisję dwutlenku węgla w czasie podróżowania, ale też obniża koszt przejechania każdego kilometra do minimum. Silnik elektryczny działa w taki sam sposób, jak  silnik spalinowy w tradycyjnym samochodzie. W przeciwieństwie do tych drugich, elektryki nie wykorzystują paliwa, którego wydobycie jest bardzo ograniczone, a cena w ostatnim czasie mocno szybuje w górę. Co ważne, aby móc podróżować ekologicznym elektrykiem, jest się zależnym od poziomu naładowania baterii. Jednak na krótkich odcinkach jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miesięcznie całkiem dużą sumę pieniędzy.

Jak ładować samochód elektryczny w domu? Fotowoltaika i stacje ładujące.

Decydując się na zakup elektryka, warto wziąć pod uwagę liczbę stacji ładujących w swojej okolicy. Jednak bez problemu można go również naładować, wykorzystując do tego domowe gniazdko o napięciu 230 V. Tak, jest to całkowicie legalne i niezwykle proste. Wystarczy włożyć wtyczkę do jednofazowego gniazda elektrycznego i gotowe. Za kilka godzin elektryk będzie mógł ponownie wyruszyć w drogę. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się auta elektryczne wśród użytkowników paneli fotowoltaicznych. Wyprodukowana zielona energia w postaci prądu stałego to skuteczny sposób na bezpłatne tankowanie elektryka.

Jakie korzyści niesie łączenie elektryków z fotowoltaiką? Czy można podróżować prawie za darmo?

Chociaż podróżowanie prawie za darmo wielu ludziom wciąż nie mieści się w głowie, jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy połączyć samochód elektryczny z fotowoltaiką i gotowe. Co można zyskać, wykorzystując w życiu codziennym taki zestaw?

 • Tankowanie elektryka odbywa się z nadwyżki produkowanego prądu i jest całkowicie darmowe.
 • Gniazdko z prądem jest dostępne w garażu cały czas, co zwiększa mobilność posiadaczy elektryków.
 • Zmniejsza się emisja dwutlenku węgla do atmosfery, a ryzyko wystąpienia katastrofy klimatycznej spada.
 • Podróżowanie jest ekologiczne i nie szkodzi naturalnemu środowisku.
 • Zwiększa się niezależność od cen paliw i cen prądu.
 • Wykorzystywanie zielonej energii zmniejsza koszty miesięcznego utrzymania.

Podsumowanie: czy warto inwestować w samochód elektryczny, gdy mamy panele fotowoltaiczne?

Połączenie paneli fotowoltaicznych z elektrykiem pozytywnie wpływa zarówno na środowisko naturalne, jak i na poziom dostępnych środków finansowych w domowych budżecie. Ochrona środowiska ma ogromny wpływ na długość życia ludzkiego oraz jego jakość. A rezygnacja z korzystania z paliw kopalnych daje ogromną niezależność od cen narzucanych przez dystrybutorów. Podróżowanie prawie za darmo jest jak najbardziej możliwe i należy za wszelką cenę dążyć do tego, by wykorzystywać zieloną energię na wszystkich poziomach życia.

Zainspiruj się!

Biuro obsługi klienta

ul. Legionów 41, 62-800 Kalisz
czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

Spotkajmy się!

Zostaw swój numer telefonu i umów się na
bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

  Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

  * to pole jest wymagane

  Masz pytania?
  Spotkajmy się!

  Odwiedź nas lub zostaw dogodny kontakt, aby umówić się na bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

   Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

   * to pole jest wymagane

   czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania w Twojej przeglądarce.