Czy wiesz, co wpływa na rosnące ceny paliw? Ten kryzys zwiększa zainteresowanie Polaków energią zieloną OZE.

Kryzys paliwowy to skutek pandemii oraz konfliktu zbrojnego, który od kilku miesięcy ma miejsce za wschodnią granicą Polski. Rosja jest największym dostawcą gazu ziemnego, który w dużej mierze służy do ogrzewania mieszkań i firm na terenie całej Europy. Przerwanie łańcucha dostaw, sprawia, że bezpieczeństwo energetyczne zostaje zburzone. Podobnie wygląda kwestia węgla. Zamykanie polskich kopalni z powodu nieopłacalności wydobywania surowca oraz braki na europejskim rynku sprawiają, że ceny galopują. Kryzys elektroenergetyczny zbliża się wielkimi krokami i wielu Polaków zdało już sobie sprawę z tego, że tylko odnawialne źródła energii są w stanie nas przed nim uchronić. Pomimo tego, że znaczna część projektów, które częściowo pokrywały koszt założenia instalacji, dobiegło już końca, sprzedaż w tej branży utrzymuje się wciąż na podobnym poziomie.

Sprawdź, jak zastąpić rosnące ceny paliw w Polsce odnawialnymi źródłami energii

Wciąż szukasz odpowiedni na pytanie, dlaczego rosną ceny paliw kopalnianych? Już teraz podejmij decyzje, które mogą ochronić odbiorców indywidualnych przed katastrofą energetyczną. Dzięki OZE możesz odzyskać niezależność i bezpieczeństwo energetyczne. Każdy inwestor na etapie remontu lub budowy sam decyduje o tym, czym chce ogrzewać budynek. Podobnie jest w czasie zakupu auta: obecnie klienci mają wybór, który polega na wyborze auta elektrycznego lub z silnikiem tradycyjnym. Jak się okazuje wszystkie problemy współczesne związane z brakiem surowców i rekordowymi cenami, można rozwiązać, korzystając z OZE. Oto sposoby na zminimalizowanie kosztów życia przy użyciu energii odnawialnej:

 • zamiana auta spalinowego na auto elektryczne,
 • wymiana pieca „kopciucha” na pompę ciepła,
 • pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych.

Korzyści z zastąpienia rosnących cen paliw energią odnawialną

Do największych zalet energii odnawialnej zalicza się jej nieograniczone możliwości. Pozyskiwanie prądu z fotonów lub ogrzewanie domu przy użyciu pompy ciepła to gwarancja niezależności energetycznej i znacznego obniżenia kosztów utrzymania budynku. Obecnie brak dostępności węgla przekłada się bezpośrednio na wzrost cen za elektryczność. Ponadto brak tego surowca sprawia, że pojawia się w Polsce widmo blackoutu oraz szeroko pojętego kryzysu gospodarczego. Wykorzystanie energii odnawialnej może pomóc uniknąć tego kryzysu zarówno w aspekcie indywidualnym, jak i na poziomie krajowym.

Podsumowanie: dlaczego warto zastąpić tradycyjne paliwo odnawialnymi źródłami energii

Niezależność energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne to pojęcia, które w ostatnich miesiącach powtarzane są bardzo często. I słusznie, ponieważ korzyści, które niesie OZE, występują na wielu płaszczyznach jednocześnie. Oprócz zmniejszenia zapotrzebowania na surowce kopalniane energia zielona zmniejsza w znacznym stopniu emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Ponadto, decydując się na OZE, można skutecznie obniżyć koszt produkcji energii elektrycznej, zmniejszyć lub zlikwidować zapotrzebowanie na ropę, benzynę lub gaz. OZE to wyjście awaryjne z kryzysu gospodarczego i energetycznego, dlatego warto inwestować w urządzenia, które je wytwarzają.

Zainspiruj się!

Biuro obsługi klienta

ul. Legionów 41, 62-800 Kalisz
czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

Spotkajmy się!

Zostaw swój numer telefonu i umów się na
bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

  Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

  * to pole jest wymagane

  Masz pytania?
  Spotkajmy się!

  Odwiedź nas lub zostaw dogodny kontakt, aby umówić się na bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

   Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

   * to pole jest wymagane

   czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania w Twojej przeglądarce.