Co to jest pompa ciepła? Poznaj definicję nowoczesnych systemów grzewczych.

Nieodzownym elementem każdej inwestycji budowlanej jest wybór optymalnego źródła ogrzewania. Współczesne oczekiwania inwestorów odbiegają od tych, które jeszcze do niedawna były chętnie wykorzystywane. Pompy ciepła wytwarzają energię dzięki wykorzystaniu naturalnych zasobów. Proces odzyskania energii cieplnej jest krótki i na tyle skuteczny, by móc ogrzać nim dowolną powierzchnię. Odbywa się on w dwóch jednostkach — w zewnętrznej, która pozyskuje czynnik i wewnętrznej, która przetwarza go, by pozyskać ciepło. 80% odnawialnej energii w połączeniu z 20% energii elektrycznej pozwala uzyskać 100% energii cieplnej.

Poznaj rodzaje pomp ciepła, zasadę działania i źródło pozyskiwania energii

Obecnie spośród wszystkich urządzeń do wytwarzania energii cieplnej instalacja pompy ciepła stała się dość powszechna. Inwestorzy mogą wybrać jedną z poniższych pomp, które są dostępne na polskim rynku:

 • pompa ciepła gruntowa — poprzez odwiert w ziemi pompa pozyskuje ciepło z wnętrza Ziemi i przetwarza je w jednostce, która jest umieszczona w budynku,
 • pompa ciepła wodna — w swoim działaniu wykorzystuje energię grawitacyjną wody np. w postaci rzeki,
 • pompa ciepła powietrzna — przetwarza ciepło odzyskane z otaczającego człowieka powietrza bez względu na poziom zanieczyszczeń.

Czy wiesz, jakie korzyści niesie instalacja pompy ciepła w domu?

Pompy ciepła to urządzenia, które nie wytwarzają dwutlenku węgla, dlatego można stwierdzić, że są bezemisyjne. Gdyby do pracy nie potrzebowały energii stałej, byłyby ekologiczne w stu procentach. Jednak ich zalety nie kończą się tylko na tym jednym aspekcie. Poznaj zalety instalacji grzewczej w postaci pompy ciepła:

 • niskie koszty eksploatacyjne, ponieważ do prawidłowego działania potrzebuje 20% energii stałej przy wytworzeniu 80% energii cieplnej,
 • nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery, więc jest ekologiczna,
 • spełnia obowiązujące normy o dopuszczalnej emisji spalin na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej,
 • jest całkowicie bezobsługowa,
 • gwarantuje optymalny komfort cieplny po połączeniu z ogrzewaniem podłogowym,
 • wpływa pozytywnie na wzrost wartości budynku,
 • charakteryzuje się cichą pracą,
 • zajmuje mało miejsca,
 • można ją zasilić energią zieloną pozyskaną z fotowoltaiki,
 • realnie zmniejsza koszt utrzymania budynku.

Podsumowanie: korzyści z wykorzystania pompy ciepła w domu

Jeśli zależy Ci na rozwiązaniu, które skutecznie ogrzeje wnętrze domu lub firmy, a do tego ogrzeje wodę użytkową przy niskich nakładach finansowych, to warto zdecydować się na instalację pompy ciepła. Te nowoczesne urządzenia grzewcze gwarantują skuteczne ogrzanie budynku przy bardzo niskich nakładach finansowych. Ponadto są one zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej w świetle przepisów dotyczących emisji spalin. To właśnie przez nacisk komisji europejskiej pompy ciepła, które ograniczają wykorzystywanie tak zwanych ”kopciuchów” z roku na rok stają coraz bardziej popularne.

Zainspiruj się!

Biuro obsługi klienta

ul. Legionów 41, 62-800 Kalisz
czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

Spotkajmy się!

Zostaw swój numer telefonu i umów się na
bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

  Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

  * to pole jest wymagane

  Masz pytania?
  Spotkajmy się!

  Odwiedź nas lub zostaw dogodny kontakt, aby umówić się na bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

   Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

   * to pole jest wymagane

   czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania w Twojej przeglądarce.