Czym jest fotowoltaika i z czego są zbudowane panele słoneczne?

Fotowoltaika to proces, który umożliwia wytworzenie zielonej energii. Jest to możliwe dzięki połączeniu paneli solarnych z falownikiem. Po scaleniu całej instalacji z zasilaniem w budynku można zastąpić tradycyjną energię elektryczną zieloną energią.

Panele fotowoltaiczne mogą się od siebie różnić w aspekcie budowy. Jednak wszystkie bazują na efekcie fotowoltaicznym. Wbudowane moduły zasilają inwerter i umożliwiają przekształcenie prądu zmiennego w stały.

Jakie korzyści można mieć z fotowoltaiki? Zalety korzystania z zielonej energii.

Korzystanie z fotowoltaiki zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Ale to tylko jedna z wielu zalet, które można przypiąć tej technologii. By rozwiać wątpliwości w czasie podejmowania decyzji, warto zaznajomić się jeszcze z innymi korzyściami. Oto one:
 • Panele fotowoltaiczne skutecznie redukują rachunki za energię elektryczną, ponieważ wytwarzają prąd stały, który wykorzystuje się do wszystkich urządzeń dostępnych zarówno w inteligentnym, jak i tradycyjnym domu.
 • Zieloną energię wytworzoną przez panele fotowoltaiczne można wykorzystać do ładowania samochodów elektrycznych lub obsługi pompy ciepła. W ten sposób jedna instalacja daje ogromną niezależność i pozwala zredukować koszty gospodarstwa domowego lub firmy.
 • Koszt inwestycji paneli można pomniejszyć przez pozyskanie dofinansowania. Realizowane projekty umożliwiają uzyskanie środków na częściowe pokrycie zakupu i instalacji paneli.
 • W czasie produkcji zielonej energii panele nie powodują emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To inwestycja w zdrowie każdego człowieka na Ziemi.
 • Panel do obsługi  fotowoltaiki jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Nie wymaga instalacji skomplikowanych, obcojęzycznych aplikacji. Wytwarzany prąd można monitorować w bardzo przejrzystym systemie dostępnym również w smartfonach.

Podsumowanie: kiedy warto zainwestować w panele i czerpać korzyści z fotowoltaiki?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii przez instalację paneli fotowoltaicznych wiąże się z ochroną naturalnego środowiska, które każdego dnia jest narażone na ingerencję ludzką. Każdy, kto chce uniezależnić się od cen energii elektrycznej oraz obniżyć koszt utrzymania gospodarstwa domowego, powinien poważnie zastanowić się nad instalacją paneli fotowoltaicznym na dachu budynku lub na dodatkowej konstrukcji ustawionej bezpośrednio w gruncie. W ten sposób również zmniejsza się emisja spalin, więc możemy oddychać czystszym powietrzem. Biorąc pod uwagę trwałość poszczególnych komponentów, koszt inwestycji zwróci się w ciągu kilku lat, a panele będą wytwarzać prąd jeszcze przez wiele lat zupełnie za darmo. Panele fotowoltaiczne to instalacja, w którą powinien zainwestować każdy człowiek, który jest świadomy skutków katastrofy klimatycznej.

Zainspiruj się!

Biuro obsługi klienta

ul. Legionów 41, 62-800 Kalisz
czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

Spotkajmy się!

Zostaw swój numer telefonu i umów się na
bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

  Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

  * to pole jest wymagane

  Masz pytania?
  Spotkajmy się!

  Odwiedź nas lub zostaw dogodny kontakt, aby umówić się na bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

   Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

   * to pole jest wymagane

   czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania w Twojej przeglądarce.