OZE w Polsce. Czy wiesz, czym są odnawialne źródła energii? Definicja.

OZE, czyli odnawialne źródła energii to pozyskiwanie prądu z naturalnych zasobów. W odróżnieniu od nieodnawialnych źródeł te odnawialne w krótkim czasie się odbudowują lub nigdy się nie zmniejszają bez względu na ilość wytworzonego prądu. Co więcej, zużywanie odnawialnych źródeł energii nigdy nie spowoduje deficytu, ani też zmian klimatycznych. Jest to zatem idealne rozwiązanie, ponieważ wytworzenie energii z OZE jest zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne.

Energia OZE. Poznaj rodzaje odnawialnych źródeł energii.

OZE w Polsce występuje w kilku formach i bez względu na to, który rodzaj zostanie wybrany, wszystkie są zgodne z obowiązującymi przepisami, które dotyczą emisji spalin.

Poznaj źródła energii odnawialnej:

 • biomasa — polega na wykorzystywaniu paliwa pochodzenia roślinnego, określanego najczęściej biopaliwem,
 • elektrownie fotowoltaiczne — do wytworzenia energii elektrycznej wykorzystuje się fotony z promieni słonecznych,
 • elektrownie wiatrowe — dzięki specjalnym turbinom wiatrowym energię elektryczną można wytworzyć, wykorzystując siłę wiatru,
 • elektrownie geotermalne — w tym przypadku wytworzenie ciepła jest oparte o odzyskiwanie go z wnętrza Ziemi poprzez wykonanie specjalnych odwiertów,
 • elektrownie wodne — do wytworzenia energii cieplnej jest wykorzystywana energia grawitacyjna wody.

Jakie korzyści niesie użytkowanie w Polsce OZE — odnawialnych źródeł energii?

Odnawialne źródła energii to nieograniczone możliwości w czasie wytwarzania energii elektrycznej, określanej również energią cieplną. Zwiększanie jej zasobów ma bezpośredni wpływ na jakość życia, ponieważ realnie zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Poznaj najważniejsze korzyści, które niesie wykorzystywanie energii zielonej:

 • pozytywny wpływ na środowisko — pozyskiwanie zielonej energii nie ingeruje w naturalne środowisko na Ziemi. Dzięki temu wykorzystując jej zasoby, możemy skutecznie poprawić jego stan, co jest zgodne z postulatami ekologów,
 • ograniczenie emisji dwutlenku węgla — rezygnacja z pozyskiwania energii z paliw kopalnianych pozytywnie wpływa na jakość powietrza i zwiększa niezależność energetyczną na progu kryzysu,
 • niezależność energetyczna — bez względu na lokalizację, każdy może skorzystać z przynajmniej jednego odnawialnego źródła energii. W ten sposób uzyskuje się niezależność od surowców kopalnianych, ich transportu, cen oraz dostępności.

Podsumowanie: energia odnawialna w Polsce

Obecnie w Polsce zainteresowanie instalacjami do produkcji energii odnawialnej jest coraz większe i ten trend będzie się utrzymywał. Przepisy Unii Europejskiej w tej kwestii są jednoznaczne i to właśnie one w dużej mierze obligują europejskie kraje do popularyzacji zielonej energii. Zielona energia jest dostępna w każdym zakątku ziemi. Jest ona w zasięgu Twojej ręki ze wszystkimi zaletami, które pozwala osiągnąć. Dzięki OZE w Polsce możemy czuć się „bezpieczni energetycznie”. W obliczu kryzysu paliw kopalnych oraz bezustannie rosnących cen prądu OZE daje niezależność, ponieważ jest dostępne dosłownie zawsze. Ponadto wykorzystywanie zielonej energii skutecznie zmniejsza rachunki, co przekłada się na jakość życia.

Zainspiruj się!

Biuro obsługi klienta

ul. Legionów 41, 62-800 Kalisz
czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

Spotkajmy się!

Zostaw swój numer telefonu i umów się na
bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

  Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

  * to pole jest wymagane

  Masz pytania?
  Spotkajmy się!

  Odwiedź nas lub zostaw dogodny kontakt, aby umówić się na bezpłatną wycenę instalacji już dziś!

   Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej.

   * to pole jest wymagane

   czynne pon. - pt. 8:00 - 17:00

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania w Twojej przeglądarce.